Chicago (USA)

Chicago

Centrum v noci

Centrum v noci

Třetí nejlidnatější metropole Spojených států amerických a domovské město prezidenta Baracka Obamy se rozkládá na břehu Michiganského jezera, ve státě Illinois. Městské motto zní „město v zahradě“ a díky velkému množství parků je tento slogan skutečně naplňován. Chicago tak turistovi nabídne nejen moderní výškové stavby typické pro každé americké velkoměsto, ale i dostatečné možnosti pohybu v přírodním prostředí.

USA - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 17.8.2020 17:33

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://usa.tripzone.cz

Poloha

Poloha: středozápad USA, stát Illinois, město leží na břehu Michiganského jezera

Souřadnice: 41° 53' SŠ, 87° 38' ZD

Plocha: 606,1 km2


Obyvatelstvo

Populace: 2 853 114

Chicago - poloha na mapě

Chicago - Zajímavosti, památky

Navy Pier

Navy Pier

Město jazzu, blues, mafie, mrakodrapů a parků přivítá turistu s otevřenou náručí. Pro českého cestovatele může být Chicago zajímavé kvůli poměrně silné krajanské komunitě. Češi mají v historii města svoji pozici, vždyť například kladenský rodák Anton Cermak byl chicagským starostou, zavražděným ve zjitřených 30. letech, čase největší moci mafie.

Chicago je rozděleno do čtyř částí; Downtown, North Side, South Side a West Side. V části Downtown se nachází The Loop, místo, na kterém stojí většina chicagských výškových budov. Chicago je známé jako město mrakodrapů, za všechny jmenujme Willis Tower (dříve nesoucí jméno Sears Tower), nejvyšší budovu v USA a pátou nejvyšší budovu na světě. Chicago je rovněž kulturní metropolí s množstvím koncertních síní, divadel a hlavně festivalů, které vždy prezentují hudbu i divadlo jako živý organizmus a dokáží přiblížit umění větší skupině lidí, než jen návštěvníkům kamenných budov divadelních sálů a koncertních síní. Pokud prahnete po vzdělání, jistě si najdete čas na návštěvu některého z muzeí, nabízí se například Field Museum s kostrou tyranosaura rexe, nebo Adler Planetarium. Díky multietnické skladbě chicagského obyvatelstva si na své přijde turista – bonviván, mající jedinečnou příležitost ochutnat to nejlepší z mnoha světových kuchyní. Chicago také poskytuje pestré možnosti trávení volného času, nabízí se procházka po plážích Michiganského jezera nebo v jednom z více než 500 parků. Za všechny jmenujme Lincoln Park a Millennium Park. Sportovní fanoušek se může vydat do ochozů stadiónů fandit hokejovým Blackhawks, basketbalovým Bulls, či baseballovým Cubs a White Sox.


Chicago - Doprava

Lincoln Park

Lincoln Park

Necelých 30 km severozápadně od středu města leží O´Hare International Airport. Disponuje pěti terminály, patří k jedněm z nejrušnějších a největších letišť na světě a je nechvalně známé velkým množstvím zpožděných a zrušených letů. Z tohoto důvodu je v jeho bezprostřední blízkosti mnoho hotelů, nabízejících nocleh pasažérům těchto letů. Kromě dostatku ubytovacích kapacit na letišti očekávejte bankomaty, informace pro cestující, obchody, restaurace, zdravotnické zařízení, úschovnu zavazadel, autopůjčovny a WiFi připojení k internetu. K dopravě do centra města můžete využít buď taxi, nebo městskou hromadnou dopravu, v Chicagu fungující pod zkratkou CTA. Taxi vás přijde zhruba na 40 USD, o mnoho výhodněji vychází doprava vlaky CTA, kde jedna cesta z letiště do centra stojí méně než 3 USD a trvá zhruba tři čtvrtě hodiny. Další možnost představují autobusy či minibusy, které vás přímo k vašemu hotelu dovezou za částku kolem 25 USD.


Chicago - Ubytování

Pokud pobyt v Chicagu plánujete, zvolíte pro svůj nocleh pravděpodobně některý z hotelů v blízkosti městského centra. Jednolůžkový pokoj v luxusním hotelu si může vyžádat i 1 000 USD, postel v dvouhvězdičkovém hotelu na jednu noc přijde zhruba na 120 USD, avšak cena kolísá podle polohy hotelu. Nejlevnější ubytování v Chicagu nabízejí hostely ve společných pokojích od 30 USD za noc. Z důvodu nechvalné proslulosti místního letiště nedodržováním časů odletů a příletů máte možnost schovat přes noc hlavu v některém z hotelů, stojících v blízkosti O´Hare International Airport a nemusíte se tak kvůli neplánovanému noclehu trmácet nikterak daleko.

 
Publikováno: 21.01.2011
Aktualizováno: 15.02.2011
Autor: Jan Brož

Diskuze: Chicago

14.02.2012 20:37 Nina
---.148.108.78.evkanet.net

Je to opravdu kouzelne mesto.Pobyvala jsem tam cely mesic a projela jsem co se dalo,jak autem,tak mestskou dopravou.Bylo to dobrodruzne a fascinujici si chodit jen tak a videt,co se da.Ale ten strach,jestli se dostanu zpatky domu,to bylo neco.Ale Americane jsou velmi ochotni pomoci a vse ukazar.Jedte,vrele doporucuji.E

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist