Florida (USA)

Florida

Orlando, palmy na břehu Lake Eola

Orlando, palmy na břehu Lake Eola

Název státu Florida pochází z dob zámořských objevitelských plaveb a znamená „květinový“. V souvislosti s Floridou se můžete setkat i s označením Sunshine State, což je dáno příznivými klimatickými podmínkami v tomto regionu. Stejnou přezdívkou však bývá označován i Queensland v Austrálii, Kalifornie, Jižní Dakota a Nové Mexiko. Příjemné pláže a přírodní rezervace budou asi tím prvním místem, kam se při návštěvě tohoto čtvrtého nejlidnatějšího státu USA vypravíte. Až budete mít dost slunečních paprsků, můžete se před žárem schovat například v některé z hokejových hal a svůj pobyt si tak zpříjemnit návštěvou zápasu NHL. Florida je totiž domovem týmů Florida Panthers a Tampa Bay Lightning.

USA - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 17.8.2020 17:33

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://usa.tripzone.cz

Poloha

Poloha: stát na stejnojmenném poloostrově na jihovýchodě USA, ze západu pevninu omývá Mexický záliv, z východu Atlantický oceán a jižní břehy smáčí Karibské moře

Souřadnice: 27° 51' SŠ, 81° 35' ZD

Florida - poloha na mapě

Florida - Zajímavosti, památky

Fort Myers, západ slunce

Fort Myers, západ slunce

Mezi nejzajímavější místa sluncem zalité Floridy, která nepochybně stojí za návštěvu, patří například Clearwater Beach, Cocoa Beach, Daytona Beach, Destin, Fort Lauderdale, Fort Myers, Miami, Naples, Orlando, Panama City Beach, Pensacola, Sarasota, St. Augustine, St. Petersburg, Tampa a mnohé vyhlášené zábavní parky, které svým návštěvníkům připraví vítané rozptýlení. Pojďme se nyní v následujících odstavcích textu podívat na některé z jmenovaných floridských pozoruhodností trochu podrobněji.

 

Clearwater Beach

 

Clearwater Beach je známá pro svoje rozlehlé pláže pokryté bělostným pískem. Můžete zde provozovat populární sporty, jako jsou vodní lyžování a parasailing. Pirátské výpravy a mořské akvárium dělají z Clearwateru ideální destinaci pro rodinné výlety.
 

Cocoa Beach

 

Cocoa Beach se nachází na tzv. kosmickém pobřeží, přesněji jižně od mysu Canaveral, mezi Atlantikem a Banánovou řekou, kde leží i známé vesmírné středisko Kennedy Space Center. Pokud jste se v časech vašeho dětství toužili stát astronautem, určitě si návštěvu tohoto místa nenechte ujít. Už jen ten pocit, že z místa, kde právě stojíte, startují rakety do vesmíru, stojí za to.
 

Daytona Beach

 

Město Volusia County (na Daytona Beach) asi nejvíce proslulo jako centrum automobilových závodů. Je to také jedno z mála míst, kde lze závodit přímo na pláži, což je možné díky tvrdému pískovému podloží. Pro ty, kdo mají raději vodní sporty, je jistě dobrou zprávou, že na severní straně, v oblasti jménem Ponce Inlet, je velice oblíbená surfařská destinace. Pokud nesurfujete a přesto se rádi vyřádíte ve vodě, můžete se projet v kajaku či kanoi, případně vyzkoušet parasailing.

 

Destin

 

Destin je známý jako nejšťastnější rybářská vesnice na světě, protože kromě klidných pláží nabízí úchvatné možnosti k rybaření. Bílé pláže, snoubící se se smaragdově zelenou vodní hladinou, jsou pro cestovatele a milovníky ryb skutečným rájem.
 

Fort Lauderdale

 

Pláž ve Fort Lauderdale

Pláž ve Fort Lauderdale

O poznání větší než výše zmíněná místa je Fort Lauderdale. Návštěvníkům může nabídnout pestrou škálu kulturních, společenských a historických aktivit. Podél Nové řeky (New River) se nachází mimo jiné Muzeum objevů a vědy (Museum of Discovery and Science) a Muzeum umění. Pláže ve Fort Lauderdale jsou také velmi vyhledávané a poskytují mnoho příležitostí pro vodní sporty, stejně tak je možné se po pobřeží prohánět na kole nebo kolečkových bruslích (hlavně na Atlantic Boulevard a Beach Promenade). Fort Lauderdale se také přezdívá Benátky Ameriky, což je dáno rozvinutým systémem kanálů. Vodní taxíky, jezdící vnitřními kanály, jsou jednoduchým a poměrně levným dopravním prostředkem, který vás doveze k hlavním městským pozoruhodnostem.
 

Fort Myers

 

Nachází se na jihozápadním pobřeží Floridy a bývá označováno jako město palem. Hlavní atrakcí jsou domy Thomase Edisona a Henryho Forda, které jsou od sebe oddělené plotem, nazývajícím se brána Přátelství. Každoroční Edisonův světelný festival oslavuje jeho investice, poskytnuté městu. Pláže ve Fort Myers slouží jako výchozí bod pro výlety na ostrov Sanibel (proslulý romantickými západy slunce) a ostrov Captiva.

 

Miami

 

Miami Beach

Miami Beach

Pokud se budete vyskytovat na Floridě, rozhodně si nesmíte nechat ujít metropoli Miami. Je to nejpopulárnější místo celého poloostrova, navíc ovlivněné nespoutanou energií Latinské Ameriky. Miami nabízí nepřeberné množství historických a kulturních zážitků, bohatý noční život a krásné pláže. Latinskoamerický vliv je patrný především v pestrosti restaurací, festivalů a umění. Pro milovníky architektury doporučujeme vyrazit do půvabné čtvrti Art Deco, kde můžete spatřit přes 800 budov v tomto stylu.

 

Orlando

 

Orlando, to je především pestrá nabídka zábavních parků. Čeká na vás Disney World, EPCOT, jezero Buena Vista, studia společnosti Universal, mořský svět a několik vodních parků.

 

Pensacola

 

Pensacola je také nazývána městem pěti vlajek. Je to z toho důvodu, že se na jejím území vystřídaly vlády Britů, Španělů, Francouzů, Konfederace a USA. Historickou část města si můžete prohlédnout s průvodcem, který vám názorně vysvětlí, co se na těchto místech během posledních několika set let událo. Mimo zajímavé galerie v centru určitě nevynechejte úžasné bílé pláže a příjemnou vodu.

 

Tampa


Přístav a mezinárodní letiště dělají z Tampy oblíbenou turistickou destinaci, která je velice snadno dostupná. Bohatá historie, smíchaná s moderním urbanistickým vzhledem zajistí každému návštěvníkovi něco zajímavého k vidění i zabavení. Busch Gardens, muzea a fotbalový stadión tamních Buccaneers jsou jen některé ze zajímavých atrakcí.


Florida - Doprava

Key West, maják

Key West, maják

Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob dopravy na Floridu pochopitelně představuje letecká doprava. Pokud trpíte strachem z létání nebo si chcete připravit nevšední a nezapomenutelný zážitek, můžete se na Floridu vydat lodí, ovšem plavba je poněkud zdlouhavá a ne příliš ekonomická.

Hlavními floridskými letišti jsou Miami, Orlando, Fort Lauderdale - Hollywood a Tampa. Na těchto letištích provozují svoje lety téměř všichni američtí dopravci. Letiště Ft. Myers, Jacksonville, Orlando-Sanford a West Palm Beach jsou o něco menší, ale létá na ně také většina amerických a část mezinárodních přepravců. Na malých letištích, jako například Key West, Naples, Daytona Beach, Pensacola, Panama City a Melbourne jsou odbavovány spíše menší regionální lety.

Nejčastějšími letišti pro přílet z Evropy jsou Miami (MIA), Orlando (MCO) a Orlando-Sanford (SFB). Na Miami létá většina evropských dopravců, na Orlando většina britských společností a Sanford je hlavní destinací pro charterové lety. Jelikož systém veřejné dopravy je v USA na jiné úrovni než v Evropě, můžeme konstatovat, že pro cestu z letiště do vaší cílové destinace je optimální zvolit taxi, které vás dopraví do centra města, odkud můžete dále pokračovat v cestě vaším směrem. Další možností je zapůjčení vozu v některé z autopůjčoven, kterých je na letištích dostatek.


Florida - Ubytování

Domy u pláže

Domy u pláže

Florida nabízí snad všechny představitelné typy ubytování, v závislosti na požadované kategorii a lokalitě. Nejlevnější ubytování na Floridě, vhodné především pro milovníky dobrodružství a pro ty, kteří se rádi setkávají s ostatními cestovateli ke všech koutů světa, nabízejí střídmě zařízené hostely, jejichž cena se pohybuje od 20 USD za noc v pokoji pro více nocležníků. V celém státě Florida je přes čtyři tisíce hotelů, jejichž ceny začínají na 100 USD za noc, nejvyšší cena závisí pak především na vašich finančních možnostech.

 
Publikováno: 21.01.2011
Aktualizováno: 12.09.2011
Autor: Jan Brož

Diskuze: Florida

11.02.2016 09:19 Michaelaa
---.zsjiraskova.cz

Hustýýýýýý

05.08.2015 15:03 Jenda
---.tmcz.cz

Zdravím, byl jsem několikrát na Floridě, mám za sebou Universal studio v Orlandu, Key West, Everglades a Miami. Jedna z nejlepších dovolených. Pokud nemáte rádi hotelové resorty jako já a chcete trávit dovolenou trochu jinak, vřele doporučuji místo Cape Coral, které je známé svými kanály a u jednoho takového jsme byli ubytovaní v luxusní vile vhodné až pro 8 lidí s možností pronajmutí auta pro 7 lidí. www.vilafloridausa.cz

23.06.2012 15:14 Ondra
---.necoss.net

Ahoj, na Floridě jsme byli s přítelkyní v září 2011 a můžeme vřele doporučit, byla to skvelá dovolená se vším všudy. Na tři týdny jsme si půjčili auto a objeli Floridu kolem dokola. Hodně z míst, co jsou tu popsaná, jsme navštívili - pokud by někoho zajímal celý cestopis z tohoto výletu. mrkněte na www.vecernicci.cz - právě tam přidáváme zápisky z Floridy.

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2022 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist