New York (USA)

New York

Socha Svobody

Socha Svobody

Nejlidnatější metropole Spojených států amerických, rozkládající se na východním pobřeží země při ústí řeky Hudson do Atlantského oceánu, je rovněž známá pod přezdívkou Velké jablko. Neváhejte a při své návštěvě města si ukousněte z tohoto šťavnatého plodu pořádné cestovatelské sousto! Můžete si být jisti, že vám v ústech nezhořkne a návštěva New Yorku se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem.

USA - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 17.8.2020 17:33

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://usa.tripzone.cz

Poloha

Poloha: východní pobřeží USA, stát New York, město leží při ústí řeky Hudson do Atlantického oceánu

Souřadnice: 40° 43' SŠ, 74° ZD

Plocha: 1 214,4 km2


Obyvatelstvo

Populace: 8 391 881

New York - poloha na mapě

New York - Zajímavosti, památky

Manhattan v noci

Manhattan v noci

New York je známým multikulturním centrem, ve kterém vzájemně se ovlivňující etnika vlastně vytvářejí novou kulturu – americkou. Město je rozděleno do pěti městských obvodů; Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx a Staten Island, z nichž každý má svou neopakovatelnou atmosféru. Jednou z nejznámějších dominant města je socha Svobody, která vítá všechny dobrodruhy, plavící se do New Yorku po moři. Další známou stavbou je Brooklyn Bridge, spojující Manhattan s Brooklynem. Významným bodem a symbolem města je také Times Square, náměstí na křižovatce Broadwaye a Seventh Avenue. Právě návštěvu Broadwaye, kde se nachází přes čtyřicet velkých divadelních sálů, si jistě nenechají ujít příznivci dramatické tvorby, kteří se možná pokusí sehnat lístek na některé představení. Milovníci kultury rovněž rádi navštíví Lincoln Center, největší kulturní komplex na světě, nebo si prohlédnou hodnotné sbírky v Brooklyn Museum of Art, či v Guggenheim Museum. New York je známý i díky svým mrakodrapům, takže určitě neopomeňte navštívit Empire State Building a Ground Zero, místo, kde stály mrakodrapy zničené při teroristických útocích v září roku 2001. Utahaný turista, pohybující se v přetechnizovaném velkoměstě, určitě velmi ocení možnost odpočinku v Central Parku, ostrovu přírody uprostřed manhattanských mrakodrapů. Sportovní nadšenci se s radostí podívají k významným stánkům, jako je Madison Square Garden, domov hokejových Rangers a basketbalových Knicks. Tenisový US Open se pak odehrává na dvorcích ve Flushing Meadows.


New York - Doprava

Brooklyn Bridge

Brooklyn Bridge

Mamutí osmiterminálové John F. Kennedy International Airport leží v městském obvodu Queens, přes 20 km jihovýchodně od Manhattanu. Vzhledem k důležitosti vzdušného přístavu JFK pro celosvětovou leteckou dopravu nepřekvapí, že zde můžete počítat s bankomaty, restauracemi, bary, obchody, hotely, informacemi pro turisty, úschovnou zavazadel, lékařským zařízením, modlitebnami, konferenčními prostory, autopůjčovnami a WiFi připojením k internetu. Samozřejmostí jsou modifikace služeb pro hendikepované cestující. Pro přesun z letiště do centra města můžete využít vlak, autobus nebo taxi. Vlak AirTrain JFK vás z letiště doveze na Howard Beach-JFK Station případně Jamaica Station, kde přestoupíte na metro a můžete dále pokračovat směrem do středu města. Cesta z JFK na Lower Manhattan realizovaná tímto způsobem hromadné dopravy potrvá kolem 75 minut a přijde zhruba na 8 USD. Autobus lze využít buď k dopravě na nejbližší stanici metra, nebo se můžete nechat dovézt expresními linkami rovnou do centra, v takovém případě zaplatíte u společnosti New York Airport Express Service Bus za cestu 15 USD. Vozy newyorské taxislužby vás na Manhattan dovezou cirka za 50 USD.

Newark Liberty International Airport, druhé významné newyorské letiště, leží přes 20 km jihozápadně od Manhattanu. Šíře nabízených služeb je obdobná jako na JFK a rovněž pro dopravu do centra máte k dispozici vlak, autobus či taxi.


New York - Ubytování

Nabídka ubytování je v New Yorku opravdu pestrá. Cestovatel hledající maximální komfort jistě s radostí zaplatí sumu kolem 1 500 USD za jednu noc v pětihvězdičkovém hotelu v samém srdci města. Dvouhvězdičkový hotýlek přímo v centru lze sehnat od 200 USD a pokud nechcete za ubytování příliš utrácet, nejlevnější ubytování v New Yorku získáte v některém z hostelů, kde vás ve společném pokoji nechají přespat za částku již od 35 USD.

 
Publikováno: 20.01.2011
Aktualizováno: 18.02.2011
Autor: Jan Brož

Diskuze: New York

18.09.2014 13:56 Martina
---.be.jnj.com

Doporucuji ubytovani v soukromi pres airbnb.com 80-100USD pro dva uplne v pohode. Lepsi nez v hostelu. :)

17.10.2013 00:36 Ingrid
---.pilsfree.net

V NY jsem byla zatim jednou a to pouze tyden, je to fantasticke mesto!!! Z jara letime znova :D, prala, bych kazdemu se tam jednou podivat. Letenka ani ubytovani tak drahe neni.

18.01.2012 16:16 Michaela Gajdošová
109.164.3---

Je to úžasné město! Jezdíme sem každý rok s přítelem a nemůžeme si ho vynachválit. Žádné jiné místo mne ještě tak nenadchla jako New York! Když nebudete vědět kam na dovolenou tak neváhejte a jeďte se tam podívat. STOJÍ TO ZA TO. VÁŽNĚ

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2022 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist